Dlaczego my?

Program Lokalizacja Przyjazna Kierowcom powstał w wyniku rozwoju kilku pomniejszych projektów, które dotyczą warunków pracy kierowców zawodowych i mają za zadanie zapobiegać dalszemu ich odchodzeniu z zawodu oraz zwiększyć poziom bezpieczeństwa na drogach.

Jego głównym twórcą i operatorem jest organizacja non-profit ECR Polska.

 

ECR Polska to organizacja non-profit zrzeszająca firmy z sektora FMCG – detalistów, dystrybutorów i producentów, a także dostawców rozwiązań i usług (IT, logistyka, dane).

Dla swoich członków ECR stanowi neutralną, pozbawioną ducha konkurencji, platformę współpracy, dając możliwość wymiany doświadczeń i współdziałania dla zwiększenia wydajności w całym łańcuchu wartości, w myśl koncepcji ECR (Efficient Consumer Response – Wydajnej Reakcji na Potrzeby Konsumentów). Innymi słowy ECR umożliwia swoim członkom współpracę, której celem jest lepiej, szybciej i taniej zaspokoić potrzeby konsumentów.

Celem ECR Polska od samego początku jest usprawnianie funkcjonowania łańcuchów logistycznych.

Nasze wieloletnie doświadczenie w tym obszarze pozwoliło dostrzec istotny problem branży.

Podstawowe ogniwo sprawnych operacji – Kierowca – jest zazwyczaj pomijany w planach rozwoju sektora. Rzadko która organizacja w Polsce skupia się na kompleksowej poprawie warunków pracy Kierowcy, próbując przeciwstawić się narastającej erozji w tym obszarze.

ECR Polska, będąc organizacją non-profit, posiadająca legitymację niezależnego eksperta branży logistycznej, postanowiła stanąć na przeciw takiej rzeczywistości. Z tego powodu zaangażowaliśmy się w rozwój dwóch współdziałających ze sobą produktów: Program LPK oraz Navigor. Oba mają wspólny cel: sprawić, by praca kierowcy stała się prostsza, przyczyniając się tym samym do zwiększenia efektywności łańcuchów logistycznych.